Вітаю Вас, Гість

Задача А. "Врожай"

   З поля площею S1 га зібрали пшениці P ц/га, а з поля площею S2 га зібрали ячменю K ц/га. Скільки грошей отримали, якщо пшеницю продали по M грн/ц, а ячмінь по N грн/ц?

   Вхідні дані:
   Зі стандартного вхідного потоку вводяться в окремих рядках 6 натуральних чисел, кожне з яких більше від 0 і не перевищує 1000: S1, P, M, S2, K, N.

   Вихідні дані:
   В стандартний вихідний потік вивести одне дійсне число з трьома цифрами після коми — прибуток, виражений в тисячах гривень.

   Приклади

Вхідні дані   Результат роботи
52
24
270
38
27
320
665.280

 

 

Задача B. "Слова"

   Дано рядок, що містить слова, які складаються лише з англійських літер, відокремлених одним пропуском. Рядок починається літерою. Знайти різницю між кількостями тих слів, що починаються з великих літер, і тих, що починаються з малих літер.

   Вхідні дані:
    Зі стандартного вхідного потоку вводиться один рядок, довжиною до 1000 символів.

   Вихідні дані:
   В стандартний вихідний потік вивести одне ціле число, відповідно до умови.

   Приклади

Вхідні дані   Результат роботи
The Sky is Blue 2
abb BBa bAb b b b -4
Q w e r Ty Ui 0

 

Задача С. "Гарбузи"

   Перш ніж розпочати вивозити з поля врожай гарбузів господар вирішив сформувати таку стратегію завантаження трактора, щоб першим рейсом вивезти якомога більшу масу овочів. При цьому він вибирає з двох найпростіших варіантів:
   1.послідовно навантажувати від найлегшого до найважчого гарбуза;
   2.послідовно навантажувати від найважчого до найлегшого гарбуза.
   Якщо ж ці дві стратегії дають однакову масу, то бажано, щоб кількість гарбузів була якомога більшою. Звичайно, господар не має наміру перевантажувати трактор, тому враховує його допустиме навантаження. Складіть програму, щоб за відомою кількістю гарбузів, їх масами та допустимим навантаженням трактора визначити масу та кількість гарбузів, які будуть вивезені першим рейсом.

   Вхідні дані:
   Зі стандартного вхідного потоку в окремих рядках вводяться натуральні числа: P – допустиме навантаження трактора (0<P<2000); N – кількість гарбузів (0<N<500); N цілих чисел mi – маси кожного з гарбузів (0<mi<100).

   Вихідні дані:
   В стандартний вихідний потік вивести два цілі числа, відокремлені пропуском — масу та кількість гарбузів, які будуть вивезені першим рейсом.

   Приклади

Вхідні дані   Результат роботи
100
10
40
10
40
20
30
20
30
10
10
40
100 6
 
200
8
10
100
20
20
50
60
10
90
190 2


 

 

Задача D. "Плитка"

   Для того, щоб замостити підлогу прямокутної кімнати розмірами AxB майстри вирішили придбати квадратні плитки зі стороною C. В магазині виявилося, що за зниженою ціною можна придбати пошкоджені плитки такого ж розміру. Тому вирішили якомога більшу площу замостити цілими плитками, а для решти площі використати пошкоджені, розрізаючи їх на прямокутні частини потрібних розмірів. Яку найменшу кількість цілих і пошкоджених плиток потрібно придбати, щоб замостити підлогу? Як цілі плитки, так і відрізані частини розташовуються так, щоб їх сторони були паралельні сторонам підлоги кімнати. Проміжків між плитками при замощуванні немає.

   Вхідні дані:
   Зі стандартного вхідного потоку вводяться натуральні числа A, B і C – кожне в окремому рядку (0<A, B, C<10000).

   Вихідні дані:
    В стандартний вихідний потік вивести два цілі числа M і N, відокремлені пропуском – кількості відповідно цілих і пошкоджених плиток.

   Приклади

Вхідні дані   Результат роботи
9
15
3
15 0

 
10
15
3
15 2

 

 

Задача E. "Прямокутники"

   Дано довжини сторін листівки, конверта та ширина щілини в поштовій скриньці. Чи можна вкласти листівку в конверт так, щоб відповідні сторони листівки і конверта були паралельні, а потім цей конверт вкинути в поштову скриньку?

   Вхідні дані:
   Зі стандартного вхідного потоку в окремих рядках вводяться 5 натуральних чисел, кожне з яких більше від 0 і не перевищує 1000000000: A, B – розміри листівки; K1, K2 – розміри одного конверта; S - ширина щілини в поштовій скриньці.

   Вихідні дані:
   В стандартний вихідний потік вивести, відокремивши пропуском:
     1) спочатку YES, якщо листівка поміститься в конверт, або NO, якщо ні;
     2) потім YES, якщо конверт з листівкою можна вкинути в скриньку, або NO, якщо ні.

   Приклади

Вхідні дані   Результат роботи
10
15
20
15
17
YES YES 
15
20
10
15
17
NO NO 
10
15
20
15
13
YES NO 

POP